FS22 zacina się

Jozeppe
Posts: 4
Joined: Wed Dec 28, 2022 3:21 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Jozeppe »

Część. U mnie ta opcja nie działa. Odpuszczam sobie farminga. Dziwne że inne gry typu fortnite- ustawienia epickie 120fps i nawet nie drgną. ETS2 ustawienia ultra i skalowanie 400% FPS sztywne 60. NBA 2k 23 ustawienia wszystko na.max i zero problemów. Dziękuję panowie za porady. Może wejdzie kiedyś jakaś poprawka do fs22 i będzie można normalnie grać. Pozdrawiam
Specyfinder
Posts: 10
Joined: Sun Jul 31, 2022 3:41 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Specyfinder »

Odnośnie spadków to są one również na mapach giants bez żadnych modów, nie usuwam folderu mods tylko po wyborze mapy odklikuje wszystkie mody a na dx11 u mnie nie da się grać bo gra działa jak "stop klatka" także tylko dx12. Zasilacz CHIEFTEC CTG-750C(750W) MODULA 80+ BRONZE chyba wystarczający do RTX 3060Ti. Format miałem na myśli przywrócenie systemu tzn odzyskiwanie w ustawieniach. Sterowniki chyba wszystkie ok, bynajmniej od grafiki napewno najświeższe, zresztą nic się z kompem nie dzieje. Jeśli chodzi o monitor to jest ustawiony na 60hz a w grze jest synchronizacja włączona. GeForce Experience ustawia po kliknięciu optymalizuj wszystko na full razem z antialiasingem który jak wiemy źle działa.
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: FS22 zacina się

Post by Nolnejm »

Specyfinder wrote: Mon Jan 02, 2023 6:02 pm Odnośnie spadków to są one również na mapach giants bez żadnych modów, nie usuwam folderu mods tylko po wyborze mapy odklikuje wszystkie mody a na dx11 u mnie nie da się grać bo gra działa jak "stop klatka" także tylko dx12. Zasilacz CHIEFTEC CTG-750C(750W) MODULA 80+ BRONZE chyba wystarczający do RTX 3060Ti. Format miałem na myśli przywrócenie systemu tzn odzyskiwanie w ustawieniach. Sterowniki chyba wszystkie ok, bynajmniej od grafiki napewno najświeższe, zresztą nic się z kompem nie dzieje. Jeśli chodzi o monitor to jest ustawiony na 60hz a w grze jest synchronizacja włączona. GeForce Experience ustawia po kliknięciu optymalizuj wszystko na full razem z antialiasingem który jak wiemy źle działa.
Testuje się bez modów tzn przeciągasz cały folder mods np na pulpit tak by nie było go w MyGames. To że odznaczasz wszystkie mody to nie znaczy że nie będzie stwarzał problemów Niektóre zbagowane mody nawet w dzienniku nie pokazują błędów.
Co do sterowników to sprawdzisz to w menadżerze urządzeń zaktualizujesz po przez windows update. Lecz jak z innymi grami nie masz problemów, benchmark też pozytywnie wychodzi to nie wina twojego sprzętu tylko farminga. Jeszcze co do monitorów to im więcej Hz tym mniejsza jakość wyświetlanego obrazu
Specyfinder
Posts: 10
Joined: Sun Jul 31, 2022 3:41 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Specyfinder »

No to wychodzi że wina farminga. Usunąłem mods i na mapach giants są przycinki, tzn jak się trochę pojeździ po mapie to po ponownym uruchomieniu save'a mniej się przycina ale i tak szarpie, zresztą mapy giants nie mają klimatu. Aktualnie gram na Kolonii tylko z modami z modhuba. Jak dla mnie coś jest z shaderami nie tak bo plik shader cache cały czas rośnie jak się trochę pogra a jakiś czas temu pewnie przed którąś aktualizacją gry plik shader cache odrazu miał na najwyższych ustawieniach 110 000 KB, na wysokich 80 000 KB, no i te cienie w sklepie które się pojawiają za którymś wejściem w jakąś maszynę czy pojazd.
Jozeppe
Posts: 4
Joined: Wed Dec 28, 2022 3:21 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Jozeppe »

Ja przestałem walczyć. Dziwi mnie to że względem 19 jest delikatna poprawa grafiki i takie cyrki. Wróciłem na 19 grafika na full i stały FPS żadnego spadku. Pozdrawiam
Dixonowskyy
Posts: 3
Joined: Wed Jan 18, 2023 11:51 am

Re: FS22 zacina się

Post by Dixonowskyy »

chyba też muszę wrócić do 19 .. RTX 3060 i co chwile freezy
KubaDeer
Posts: 1
Joined: Sun Apr 16, 2023 4:59 pm

Re: FS22 zacina się

Post by KubaDeer »

Może odświeżymy trochę temat, bo mijają miesiące, pojawiają się kolejne aktualizacje, a ja mam nadal taki sam problem jak powyżej. Znalazł ktoś rozwiązanie?
(Rtx 3060, brak errorów w logu, na optymalnych ustawieniach z GeForce exprrience co chwilę spadki FPS)
Specyfinder
Posts: 10
Joined: Sun Jul 31, 2022 3:41 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Specyfinder »

No ja powiem że po ostatniej aktualizacji to plik shader cache z rozmiaru ok max 40 000 kb skoczył do 105 000 kb i po usunięciu go zawsze w takim rozmiarze się tworzy nowy. Ale w rozgrywce nic to nie zmieniło, jak freezy były tak są dalej, pojawiają sie w podobnych/tych samych miejscach na mapach więc to musi być wina farminga, bynajmniej tak mi się wydaje. Poradniki itp. z youtuba nic nie dały. Wrzuciłbym filmik z rozgrywki tylko jedyna opcja to nagrywać telefonem bo inaczej to nie będzie widać tego na filmie używając programów które dodatkowo obciążają kompa.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 936
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: FS22 zacina się

Post by Ziuta Modding »

Z tego co kilka dni temu odkrył znajomy to jeśli ktoś używa Win11 to jest jakiś problem z nim bo kolega zauważył że jak podczas gry włączył Menadżer zadań to nagle gra dostała boosta i z 25FPS wskoczyła na 50FPS.
demon96
Posts: 1
Joined: Wed Jun 07, 2023 10:19 pm

Re: FS22 zacina się

Post by demon96 »

Ziuta Modding wrote: Tue May 16, 2023 7:04 pm Z tego co kilka dni temu odkrył znajomy to jeśli ktoś używa Win11 to jest jakiś problem z nim bo kolega zauważył że jak podczas gry włączył Menadżer zadań to nagle gra dostała boosta i z 25FPS wskoczyła na 50FPS.
Potwierdzam, ostatnio porównywałem grę z otwartym menadżerem zadań, a bez... Wynik dość zaskakujący, ustawienia optymalne z GeForce:
Bez menadżera: ledwo 20 FPS i ścinka przy każdym ruchu
Odpalony menadżer: Najwyższy 105 FPS i gra stała się płynna i zero ścin...


Win 11 Pro x64
i7-7820X
32,0 GB RAM DDR4
GTX 1650 4GB GDDR 6
rzempek17
Posts: 32
Joined: Tue Mar 15, 2016 1:11 am

Re: FS22 zacina się

Post by rzempek17 »

Po aktualizacji do patcha 1.10 przycina mi rozgrywkę, czy można coś z tym zrobić widzę że 60 FPS gra nie umie utrzymać, Nawet zdarza się że spada do 45 55 56 nawet podczas grania odczuwam to. jakieś propozycje jak ustawić żeby płynnie grać Dzięki?
User avatar
Manfi
Posts: 82
Joined: Mon Aug 28, 2017 2:18 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Manfi »

Polecam poniższe:

1. Sprawdzić Windows Update, czy nie czekają w kolejce jakieś ważne poprawki.
2. Zainstalować najnowsze patche + sterowniki GPU.
3. Wyczyścić folder ShaderCache (ma być tam tylko jeden plik, który tworzy się po uruchomieniu gry).
4. Podgląd na konsumpcję zasobów systemowych. Jeżeli GPU w FS22 jest dociążone odpowiednio np. 80-99%, to gra chodzi płynnie.
Jeżeli natomiast generowana jest większa liczba FPSów ale GPU działa na 60-75%, to mimo dużej liczby FPS, gra ma "ścinki.
5. Sprawdzić, czy po wyłączeniu "Flitrowania Mapy Cieni" sytuacja się poprawi.
6. Sprawdzić różne możliwości wygładzania krawędzi. (MSAA zabija wydajność, użyj TAA)
7. Sprawdzić jak sytuacja wygląda z DLSS i FSR.
8. Sprawdzić zachowanie gry na VSYC ON/OFF.
9. Sprawdzić tryb Pełny ekran / Ekskluzywny pełny ekran
10. Wyłączyć, sezony, kamienie i ruch drogowy by sprawdzić, czy jest poprawa.
11. Sprawdzić kondycję dysku na którym zainstalowana jest gra.
12. Odpalić grę wczytać save, po czym zapisać grę wyjść do menu i wczytać save raz jeszcze.
13. Wyłączyć wszelkie zbędne nakładki ekranowe w tle oraz launchery.
14. Testować zawsze na mapie oryginalnej (bez modów) + na sprawdzonej dopracowanej mapie spoza MH.
15. Obniżyć poziom rysowania z konsoli ~ komendą "gsSetHighQuality 3" (liczba 3 jest skalowana od 1-5, 1 to najmniej, a 5 to najwięcej)
16. Wyłączyć w opcja śledzenie głowy / oczu.
17. W NVIDIA Control Panel:
Wybierz Farming Simulator 22 (FarmingSimulator2022Game.exe) z listy
Ustaw "Tryb niskiego opóźnienia" na Ultra
Ustaw "Maksymalną liczbę klatek na sekundę" poniżej bieżącej częstotliwości odświeżania monitora.
Na przykład, jeśli masz monitor 144 Hz, możesz ustawić maksymalną liczbę klatek na sekundę na 140.
(Można wypróbować analogiczny sposób ale z wyższą liczbą niż natywnie ma monitor - komenda konsoli "framerateLimitFPS x" gdzie x to liczba FPS.)
Ustaw "OpenGL rendering GPU" na swój procesor graficzny Nvidia.
Ustaw "Tryb zarządzania energią" na "Preferuj maksymalną wydajność"
Ustaw "Synchronizacja pionowa" na "Szybka"
Kliknij przycisk Zastosuj.
rzempek17
Posts: 32
Joined: Tue Mar 15, 2016 1:11 am

Re: FS22 zacina się

Post by rzempek17 »

Raczej wątpię wszystko regularnie aktualizuje, czy system Windows Update ostatnio we Wtorek aktualizowałem. jak i wczoraj nowe sterowniki od karty graficznej?
Specyfinder
Posts: 10
Joined: Sun Jul 31, 2022 3:41 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Specyfinder »

Widać że chyba nikt nawet sami giantsi nie mają pojęcia o co chodzi z tym przycinaniem i jak temu wogóle zaradzić, a upgrade kompa nie znając co jest przyczyną jest bez sensu...normalnie porażka.
Post Reply