sezony

ZbychD
Posts: 30
Joined: Mon Apr 06, 2020 1:04 pm

sezony

Post by ZbychD »

Cześć :)
Zakupiłem kilka dni temu FS 22
Ponieważ grałem poprzednio w FS 19 uznałem , że nie chcę grac z sezonami, wiec je wyłączyłem.
Okazuje się jednak, że jak wyłączę wzrost sezonowy, to zboże w ogóle nie rośnie.
Na najłatwiejszej rozgrywce zasiałem pole pszenicą i nic, po prostu nie rośnie stoi na 35% po zasianiu.
Przewijanie czasu nic nie daje, bo rosną tylko chwasty, a zborze wręcz przeciwnie z 35% spada do 25% potem do 20%, by oprzeć się na 15%
Coś robię źle, może ktoś mi podpowie?
Just be nice and kind and the world will become a bit better. :)))
Bobbi-79
Posts: 123
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: sezony

Post by Bobbi-79 »

Dostałeś trochę podpowiedzi na angielskim forum i odkryłeś coś w końcu, czy dalej nie rośnie Ci to zboże?
ZbychD
Posts: 30
Joined: Mon Apr 06, 2020 1:04 pm

Re: sezony

Post by ZbychD »

he he no nie świruj że łamałem sobie jęzor a ty gadasz po polsku:)))
Just be nice and kind and the world will become a bit better. :)))
ZbychD
Posts: 30
Joined: Mon Apr 06, 2020 1:04 pm

Re: sezony

Post by ZbychD »

Dostałem obszerną instrukcję co mam robić i jak sprawdzać ale dzisiaj nie miałem jeszcze czasu zasiąść do farminga. Skasowałem sejwy i wczoraj znowu zasiałem pole, i wygląda ze rośnie, tyle że ja muszę mieć więcej czasu na ogarnięcie gry, zebym ogarnął co i jak i zrozumiał nowy styl rozgrywki :)))))) Jesteś bardzo pomocny, za co ci bardzo dziękuję. A może nie wykluczysz że odpalimy multi i bedziesz mógł sam zobaczyć czy mam wszystko dobrze poustawiane? Mam też discorda bo grałem troche z chłopakami w 19, ale oni dziwnie grali bo niby wszystko było bardzo jak w realu że nawet kable trzeba było przyłaczać do przyczep, a za chwile przenosili rekoma całe drzewa albo stawiali przewróconą cieżarówkę. Ja gram troche inaczej w farminga, nigdy nie siedzę w szoferce, nie używam świateł i innych rzeczy dla mnie farming to symulator ekonomiczny, i tak w niego gram, robię kasę i kupuję traktory:) Na 19 mam 26 Fendów vario 1050 :)))) I przejechałem w chuj kilometrów zeby zobaczyć na własne oczy Case quadtracka :)) Potężny ciągnik:)))
Just be nice and kind and the world will become a bit better. :)))
Bobbi-79
Posts: 123
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: sezony

Post by Bobbi-79 »

Też się nacudowałem pisząc przez tłumacza.
Nie gram na MP, nie mam teraz game passa a ogólnie to mam słaby Internet.
Powodzenia z testami gdy znajdziesz czas!
ZbychD
Posts: 30
Joined: Mon Apr 06, 2020 1:04 pm

Re: sezony

Post by ZbychD »

Problem wyjaśniony i rozwiązany.
Mój problem polegał na tym że źle rozumiałem procentową wartość Wzrostu plonu. Interpretowałem tą wartość jako wzrost zasiewu a to wydajność plonu/ pola i stąd całe zamieszanie.:))
Teraz gdy juz rozumiem o co kaman mogę zacząć grać.
Bardzo dziekuję Bobbi-79 z zainteresowanie i pomoc :)
Gdyby ktoś miał ochotę zasugerować jakieś fajne i przydatne mody chętnie posłucham. :))
Pozdrawiam Zibi
Just be nice and kind and the world will become a bit better. :)))
ZbychD
Posts: 30
Joined: Mon Apr 06, 2020 1:04 pm

Re: sezony

Post by ZbychD »

Bobbi-79 wrote: Wed Dec 13, 2023 6:50 pm Też się nacudowałem pisząc przez tłumacza.
Nie gram na MP, nie mam teraz game passa a ogólnie to mam słaby Internet.
Powodzenia z testami gdy znajdziesz czas!
A co to znaczy słaby internet? U mnie na wsi nie ma światłowodu. Mam orange do 80mb w rzeczywistości wyciskam 56-60 max ale do grania w MP na farmie w zupełności wystarczy:))))ale nie żebym naciskał. Też raczej nie grywam w MP bo to narzuca jakieś obowiązki, a jak gram w single to gram kiedy chcę. Chodziło o ustawienia ale problem rozwiązany więc nie ma takiej potrzeby :)
Pozdrawiam
Zbyszek
Just be nice and kind and the world will become a bit better. :)))
Bobbi-79
Posts: 123
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: sezony

Post by Bobbi-79 »

Dobrze że doszedłeś do ładu z problemem.
Też nie mam światłowodu, bezprzewodowy niby LTE, ale czasami poniżej 20 mb spada, albo znienacka zrywa połączenie. Może to już router do wymiany, ale nie mam teraz do tego głowy.
Fajne mody, tzn jakie? Na realizm, nierealistyczne, na maszyny, budynki, mapy? Gram na konsoli, więc tak naprawdę mam dużo mniejszy wybór modów, ale za to z oficjalnego modhuba, więc raczej bezpieczne. Pytaj, może coś podpowiem. Raczej nie mam stałego stylu gry, gram i na małym sprzęcie na małych mapach i na dużych maszynach na mapach z dużymi polami. Ale Case'a Quadtracka nie lubię używać😉.
ZbychD
Posts: 30
Joined: Mon Apr 06, 2020 1:04 pm

Re: sezony

Post by ZbychD »

Może trochę za wcześnie napisałem o tych modach, bo wczoraj po pierwszych żniwach mam na koncie16 tysięcy, więc mnie nie stać nawet na maszynę do wałowania. Muszę uciułać trochę kasy, żeby nie wypożyczać maszyn, bo to marnowanie kasy:) Więc gdzie do modów :)) W FS19 używałem autoloaderów i na przykład stacji TMR do robienia paszy dla krów, bo mieszanie paszowozem ładowanym turem, to można wykarmić 20 krów i sie nie wyrabiasz, a ja mam 400. Albo ładowanie ręczne jajek na przyczepę, bez sensu. Dla mnie jak już wspominałem FS to symulator ekonomiczny, a granie w niego, to ma być przyjemność a nie mordęga. Na razie sieję sam owies bo najszybciej dojrzewa/ rośnie :))))
Just be nice and kind and the world will become a bit better. :)))
Post Reply