Problem graficzny

Irek871
Posts: 4
Joined: Wed Nov 29, 2023 6:23 pm

Problem graficzny

Post by Irek871 »

Witam Gram od czasow ls 2008 w fs 22 gram od kad wyszla [bede pisal bez znakow] od miesiaca zaczely sie dziac takie cuda jak na filmnie ktorym udostepniam polecam obejrzec do konca https://youtube.com/shorts/txvs1d1GV6I? ... yPvzmBCtvk probowalem juz wszystkiego mam dobry laptop karta gtx 3060 4 gb gralem mozna powiedziec ze na full a teraz nie wazne jakie ustawienie to i tak jest jak na filmie i dluzszy zapis gry tym wiecej sie tego robi probowalem zmieniac direct itp czy w konsoli pisac komende nic nie pomaga win 11 pamiec ram 16 system i5-11400H @ 2.70GHz 2.69 GHz karta 3060 4GB
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem graficzny

Post by Ziuta Modding »

Lepiej zacznij pisać z polskimi znakami alfabetu jak i interpunkcyjnymi bo twoja wypowiedź jest strasznie chaotyczna i ciężko cokolwiek z niej zrozumieć. Na filmiku to nie wiem co ma ktoś zobaczyć, nie dość że nagrane pod dziwnym kątem to jest to nagranie monitora kamerą, a nie nagranie z przechwytywania ekranu. Przeskakujesz tam po kilku pojazdach i z kamerą wewnątrz i co niby za problem masz? Nagraj porządnie wideo jak przechwytywanie ekranu albo opisz lepiej problem, dobrze byłoby też zamieścić LOG z gry (znajdziesz go w Dokumenty/My Games/FarmingSimulator2022/log.txt).
Irek871
Posts: 4
Joined: Wed Nov 29, 2023 6:23 pm

Re: Problem graficzny

Post by Irek871 »

na nagraniu polecam obejrzeć do końca i przypatrz się na zetora jak się txt zmazują i nie mów że chodzi o kartę bo nie gram teraz w forze 5 na wysokich i jest wszystko w porządku nie ma żadnych błędów reinstal robiłem gry a nawet formata komputera.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem graficzny

Post by Ziuta Modding »

FS22 ma zalecaną kartę graficzna z min 6GB VRAM, przy 4GB pojawiają się już problemy o których wspomniałeś, a przy 3 czy 2 jest on praktycznie cały czas. Napisałeś że twoja ma 4GB VRAM więc łapiesz się na minimalne wymagania czyli do uruchomienia gry w podstawowej wersji (bez modów, bez dodatkowych map, bez DLC). Problem który widzisz to przeładowanie pamięci dla tekstur, gra zmniejsza rozdzielczość tekstur tych najmniej istotnych (zwanych zazwyczaj "decals" czyli detale) a takimi są wszelkie "naklejki". Możliwe że na innej mapie/save problem się nie pojawiał bo była lepiej zoptymalizowana lub/i miałeś mniej pojazdów, maszyn i budynków postawionych, możesz sprzedać kilkanaście pojazdów i maszyn i zobaczyć czy poprawi się to rozmycie, jak tak to jest dokładnie to co opisałem. Co do wspomnianej innej gry to nie ma to znaczenia, korzysta ona z innego silnika, działa ogólnie w inny sposób (masz tam praktyczni tylko kilka pojazdów w wysokiej jakości a mapa ma tekstury w niższej jakości bo po co ładować wysokie jak i tak efekt prędkości tak zmniejsza widoczność szczegółów w około że nie warto marnować na to pamięci, jakbyś w FS zaginał ciągnikiem 200km/h to też byś nie musiał ładować na budynkach tekstur z detalami przeróżnymi.
Irek871
Posts: 4
Joined: Wed Nov 29, 2023 6:23 pm

Re: Problem graficzny

Post by Irek871 »

Rozumiem. Tylko wyjaśnij czemu gram w fs 22 od dwóch lat i zero problemów a od miesiąca się tak zrobiło xd
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem graficzny

Post by Ziuta Modding »

No chyba nie bardzo rozumiesz bo wszystko ci dokładnie opisałem wyżej... Najwyraźniej wcześniej działałeś na pograniczu a teraz coś kupiłeś nowego lub dodałeś mapę gorzej zoptymalizowaną albo ogólnie zawierającą więcej tekstur czy w wyższej jakości. Ogólnie masz sprzęt który spełnia minimalne wymagana gry które są do URUCHOMIENIA gry, a różnica pomiędzy uruchomieniem a graniem jest dość spora, a tym bardziej graniem z modami i mapami z modów. Dla FS jest od dawna znana zasada że jak planujesz grać na modach itp. to patrz na "zalecane" wymagania jako "minimalne" bo te zalecane pozwalają na grę w przynajmniej stałych 40FPS na Full HD oraz możliwości użycia DLC czy modów, choć tutaj to już te gwarancji stałej w miarę wysokiej płynności już nie ma.
Irek871
Posts: 4
Joined: Wed Nov 29, 2023 6:23 pm

Re: Problem graficzny

Post by Irek871 »

przecież tłumaczę że mam tak samo bez modów i bez map zainstalowalem o dwóch lat mam tego samego laptopa xd mapy kiedyś były takie same czy ich nie było . tak jak pisałem było dobrze zaczeło sie tak dziać gdy przegrałem 70h na jednym save
Post Reply