Edycja standardowej mapy.

Przedsiębiorca.
Posts: 4
Joined: Sun May 19, 2024 7:21 pm

Edycja standardowej mapy.

Post by Przedsiębiorca. »

Cześć! Czy może ktoś podpowiedzieć, jak sprawić by przeróbki które robię przez GE na oryginalnej mapie, w tym przypadku z dodatku alpejskiego, odpalała mi się z przeróbkami? Zrobiłem w GE trochę przeróbek, zapisałem, ale niestety nie widać tego na save i na nowym zapisie też. Trzeba to pakować do moda czy jak? Może ktoś ma pojęcie o tym. :)

Z góry dziękuję za każdy pomocny wpis.
Pozdrawiam, Maciej.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 1020
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Edycja standardowej mapy.

Post by Ziuta Modding »

Po 1 nie powinieneś edytować plików gry, jeśli chcesz edytować mapy z gry musisz zrobić z nich mod i dopiero wtedy możesz edytować. Po 2 wszystko zależy od zmian jakie wprowadzasz, jeśli coś związane z terenem lub roślinnością to te zmiany nie będą widoczne na aktualnym zapisie, wymagany jest nowy zapis. Jeśli przestawiałeś budynki itp. to powinny zmiany być widoczne.
Przedsiębiorca.
Posts: 4
Joined: Sun May 19, 2024 7:21 pm

Re: Edycja standardowej mapy.

Post by Przedsiębiorca. »

Temat ogarnięty. A może jeszcze mi podpowiesz. Jak zmienić wysokość zawieszenia w ciągniku? Ponieważ po podpięciu obciążnika przód opada mi do samej gleby. Da się jakoś w XML bądż GE to poprawić?
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 1020
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Edycja standardowej mapy.

Post by Ziuta Modding »

Tak w sekcji zaczepu pojazdu jak i narzędzia masz takie atrybuty jak "distanceToGround" i tam podajesz wysokość podniesienia i opuszczenia podczepianego narzędzia.
Post Reply