Problem z płynnością farminga 17

Dawid xz
Posts: 31
Joined: Sat Jan 13, 2018 10:05 pm

Problem z płynnością farminga 17

Post by Dawid xz »

Hej mam problem z płynnością farminga simulator 2017.Mój problem polega na ,gdy jest podłączona ładowarka do laptopa gra działa płynnie a jak nie jest podłączona to farming już nie działa płynnie i się zacina bardzo niewiem czemu bardzo proszę o pomoc. :hmm: :sadnew:
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Problem z płynnością farminga 17

Post by SuBer »

Dziwne
Wydaje moi się że może to być związane z oszczędzaniem energii w laptopie. Po odłączeniu ładowarki laptop zmniejsza parametry procesora, grafiki lub może nawet dysku aby pobierać mniej energii z baterii. Popatrz w Panel sterowania>Sprzęt i dźwięk>Opcje zasilania i tam popatrz czy nie jest coś poustawiane najlepiej jakby był tryb zrównoważony.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem z płynnością farminga 17

Post by Ziuta Modding »

No to logiczne, bateria w laptopach nie jest do grania, po odłączeniu zasilania, laptop przełączany jest w tryb oszczędniejszy przez co zmniejsza się jego wydajność, ma to na celu przedłużenie czasu pracy na baterii i jej żywotności. Możesz oczywiście zmienić to i ustawić max. wydajność, ale gwarantuję że za pół roku będziesz musiał kupić nową baterię bo ta nie będzie w stanie wytrzymać 1min po odłączeniu zasilania nawet jeśli tylko przeglądarkę będziesz miał odpaloną...
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Problem z płynnością farminga 17

Post by SuBer »

Albo po prostu jak grasz to graj na ładowarce (dobrze by było wyjąć baterie i graj na samym kablu ale to jest opcjonalne słyszałem ze pomaga zaoszczedzić na żywotności bateri) a ustawienia zostaw jak są.
Dawid xz
Posts: 31
Joined: Sat Jan 13, 2018 10:05 pm

Re: Problem z płynnością farminga 17

Post by Dawid xz »

SuBer wrote: Sat Jan 13, 2018 10:32 pm Dziwne
Wydaje moi się że może to być związane z oszczędzaniem energii w laptopie. Po odłączeniu ładowarki laptop zmniejsza parametry procesora, grafiki lub może nawet dysku aby pobierać mniej energii z baterii. Popatrz w Panel sterowania>Sprzęt i dźwięk>Opcje zasilania i tam popatrz czy nie jest coś poustawiane najlepiej jakby był tryb zrównoważony.
[/quote

Gdzie znajdę panel sterowania ?
Dawid xz
Posts: 31
Joined: Sat Jan 13, 2018 10:05 pm

Re: Problem z płynnością farminga 17

Post by Dawid xz »

Dawid xz wrote: Sun Jan 28, 2018 7:52 pm
SuBer wrote: Sat Jan 13, 2018 10:32 pm Dziwne
Wydaje moi się że może to być związane z oszczędzaniem energii w laptopie. Po odłączeniu ładowarki laptop zmniejsza parametry procesora, grafiki lub może nawet dysku aby pobierać mniej energii z baterii. Popatrz w Panel sterowania>Sprzęt i dźwięk>Opcje zasilania i tam popatrz czy nie jest coś poustawiane najlepiej jakby był tryb zrównoważony.
[/quote

Gdzie znajdę panel sterowania ?
Mam już i jest ustawione na tryb zrównoważony i nic to nie dało :sadnew:
Lukas112266
Posts: 24
Joined: Fri Jan 06, 2017 4:26 pm

Re: Problem z płynnością farminga 17

Post by Lukas112266 »

Komputery nie są przystosowane do grania i jak jest podłączony pod ładowarke to też daje dodatkowy prąd do procesora , karty graficznej itp. Ja taka 4 baterie w kompie zepsułem na graniu bez ładowarki
Post Reply