[Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

bodzio528
Posts: 81
Joined: Wed Dec 16, 2020 8:36 pm

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by bodzio528 »

Ok, odinstaluj go na razie, pomieszały się dwie wersje. To że pojazd jedzie sam bez kamery to wynik odwołania do nieistniejącego wpisu w tabeli gleby. Dzisiaj w nocy wrzucę poprawioną, już spójną wersję.

EDYTA(2020-12-28 21:05): Nowa wersja dostępna na GitHub, należy dokładnie usunąć poprzednią wersję przed zainstalowaniem nowej.
User avatar
Triple_F
Posts: 135
Joined: Thu Feb 13, 2020 4:46 am

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by Triple_F »

W logu mam doslownie spam takim wpisem "2020-12-29 10:42 C:/Users/Triple F/Documents/My Games/FarmingSimulator2019/mods/FS19_NoTrespassing/NoTrespassing.lua:136: bad argument #1 to 'pairs' (table expected, got nil)
2020-12-29 10:42 Error: Running LUA method 'update'." I kamera jakby drga gdy zblizam sie do jakiegos pola lub po nim jade. Plony sa niszczone i nalicza sie kara za to. Kamera uspokaja sie dopiero gdy wyjade na glowna droge. Moda testuje na Woli Brudnowskiej bo obecnie gram na tej wlasnie mapie. Btw ten mod bedzie dzialal na multi?
bodzio528
Posts: 81
Joined: Wed Dec 16, 2020 8:36 pm

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by bodzio528 »

Kiedyś będzie działał na multi, tylko więcej testów do tego będzie potrzebne. Technicznie nie widzę przeszkód do tego, aby działało, ale życie jest pełne niespodzianek :)

Na podstawie tego logu wrzuciłem dzisiaj szybką poprawkę, Na pierwszy rzut oka w tej Woli Brudnowskiej i Goliszewie są inaczej ułożone pola - obie mapy mają zwiększoną ilość działek do kupienia (standardowe mapy mają max 64 działki). U Ciebie konkretnie wywala się w miejscu, które sprawdza czy na danym polu nie jest czasem aktywny kontrakt na zbieranie/nawożenie.

EDYTA(2020-12-31): przetestowałem na Woli Brudnowskiej, wczorajsza poprawka działa, rzeczywiście chodziło o tabelę kontraktów. Można już śmiało używać. Dzisiaj jeszcze sprawdzę co tam się dzieje na Goliszewie v.4.0 (działa!) i idę spać :D
Ptr
Posts: 21
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:02 am

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by Ptr »

Na Goliszewie już działa :D beczka troche że nalicza karę za przejechanie po zebranym polu hehe ale tak to modzik git ;)
bodzio528
Posts: 81
Joined: Wed Dec 16, 2020 8:36 pm

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by bodzio528 »

Ptr wrote: Thu Dec 31, 2020 1:17 pm Na Goliszewie już działa :D beczka troche że nalicza karę za przejechanie po zebranym polu hehe ale tak to modzik git ;)
No tak ma być :D Trzeba się dogadać z sąsiadem, żeby przejechać po ściernisku - zrobienie flaszki zwykle wystarcza. Jak się wozi dużo po ścierni to potem ciężej zaorać.
Ptr
Posts: 21
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:02 am

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by Ptr »

Aaa no to teraz rozumiem :D ustosunkuje się do woli sąsiada
Coolphone1984
Posts: 4
Joined: Wed May 23, 2018 2:12 am

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by Coolphone1984 »

Siema. Spodobał mi się wasz pomysł i testowałem na MidtownUSA 4x ale niestety nie działa.
bodzio528
Posts: 81
Joined: Wed Dec 16, 2020 8:36 pm

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by bodzio528 »

Coolphone1984 wrote: Thu Dec 31, 2020 8:30 pm Siema. Spodobał mi się wasz pomysł i testowałem na MidtownUSA 4x ale niestety nie działa.
Cześć, na razie skupiam się na mapach z podstawki i modhuba, ale jak zajrzysz do log.txt i mi wkleisz błąd który wyskakuje to postaram się naprawić :)
Coolphone1984
Posts: 4
Joined: Wed May 23, 2018 2:12 am

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by Coolphone1984 »

Error: Invalid mod name 'FS19_NoTrespassing-main'! Characters allowed: (_, A-Z, a-z, 0-9). The first character must not be a digit
Nie bardzo wiem czy to o to chodzi.
User avatar
iwan4672
Posts: 495
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by iwan4672 »

Coolphone1984 wrote: Fri Jan 01, 2021 9:50 am Error: Invalid mod name 'FS19_NoTrespassing-main'! Characters allowed: (_, A-Z, a-z, 0-9). The first character must not be a digit
Nie bardzo wiem czy to o to chodzi.
Jak ściągniesz tego moda, to w archiwum zip jest folder o takiej samej nazwie. Wypakuj ten folder z archiwum zip i usuń w nazwie FS19_NoTrespassing-main końcówkę -main. Powinno to wyglądać tak. FS19_NoTrespassing. Możesz wrzucić ten folder do mods, ale lepiej zrobić archiwum zawartości tego foldera w formacie *.zip. Tylko żebyś nie kompresował całego folderu, a jego zawartość
bodzio528
Posts: 81
Joined: Wed Dec 16, 2020 8:36 pm

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by bodzio528 »

Mod źle zainstalowany, @iwan4672 mnie ubiegł z wytłumaczeniem - dzięki. Dopóki mod nie wejdzie na modhuba, część rzeczy trzeba jeszcze robić ręcznie :)
Coolphone1984
Posts: 4
Joined: Wed May 23, 2018 2:12 am

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by Coolphone1984 »

Dzięki za pomoc. Mod działa dobrze. Świetna sprawa, wreszcie jest motywacja żeby nie skracać przez pole sąsiada.
User avatar
Triple_F
Posts: 135
Joined: Thu Feb 13, 2020 4:46 am

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by Triple_F »

Ja tez potwierdzam, na singlu smiga elegancko ;) testowal ktos moze na multi? ;)
bodzio528
Posts: 81
Joined: Wed Dec 16, 2020 8:36 pm

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by bodzio528 »

Triple_F wrote: Fri Jan 01, 2021 10:59 pm Ja tez potwierdzam, na singlu smiga elegancko ;) testowal ktos moze na multi? ;)
No ja nie mam warunków, a przydałoby się. Tylko teraz znikam do 06.01 będę offline, potem szukam chętnego na sesję debugową :)
User avatar
Triple_F
Posts: 135
Joined: Thu Feb 13, 2020 4:46 am

Re: [Mod] Odszkodowania dla rolników, którym zniszczyliśmy uprawy

Post by Triple_F »

moge pomoc jesli chcesz ;)
Post Reply