Usuwanie oświetlenia

bartolinii
Posts: 1
Joined: Fri Jan 29, 2021 8:25 pm

Usuwanie oświetlenia

Post by bartolinii »

Siema. Chciałbym ustawić na mapie Wola Brudnowska oryginalne/zwykłe oświetlenie, bo najzwyczajniej w świecie nie podoba mi sie obecne. Jak to zrobić? Próbowałem coś na podstawie filmów na yt jak dodać oświetlenie, ale niestety nie udało sie :sadnew:
kajko
Posts: 57
Joined: Mon Dec 30, 2019 7:13 pm

Re: Usuwanie oświetlenia

Post by kajko »

Cześć, jeśli chodzi o zmianę oświetlenia na mapie jest to bardzo proste, a zarazem długotrwałe i męczące. Jeśli chcesz zmienić kolor na mapie, wystarczy że wypakujesz mape, otworzysz folder maps to na samym dole masz 3 dokumenty xml ( w przypadku woli Brudnowskiej będzie to wolabrudnowska_colorGrading, wolabrudnowska_colorGradingNight, wolabrudnowska_environment) Najbardziej istotne będzie to pierwsze i ostatnie, bo po co ci zmieniać kolor w nocy :confusednew: Musisz się pobawić tymi wartościami w colorGrading pojedyncze linijki pozmieniaj np. 0.8 0.8 0.8 zmień na 1 1 1 albo zmniejsz na np 0.7 0.7 0.7 zależnie jaką linijkę z kolorem edytujesz. Environment jest to już troszke trudniejsze, ale wystarczy że pobawisz sie wartościami z colorGrading. Jeśli wolisz pójść na łatwiznę to wystarczy że zastąpisz te pliki wartościami z innej mapy. Lepiej jednak się dłużej pobawić i dostosować sobie oświetlenie do swojego gustu. To jest moje oświetlenie na woli Brudnowskiej https://zapodaj.net/9f8996239192a.png.html
T3M7N2e
Posts: 2
Joined: Sat Dec 23, 2023 7:54 pm

Re: Usuwanie oświetlenia

Post by T3M7N2e »

Potrzebuje pomocy ma ktoś oryginalne oświetlenie które występuje od początku gry od Giants Software
Post Reply