Kolejny błąd... Sprzedaż bawełny i sadzenie ziemniaków.

SebaK1205
Posts: 12
Joined: Fri Dec 03, 2021 11:32 am

Kolejny błąd... Sprzedaż bawełny i sadzenie ziemniaków.

Post by SebaK1205 »

Zauważyłem kolejny problem... Mam na sprzedaż dwie bele bawełny. Zrzuciłem je w punkcie skupu i leżą.... Nie mogę ich sprzedać jednorazowo, jeżeli ubywa ich sukcesywnie, taka około 4000euro dziennie. Jedna bela będzie się sprzedawać około roku 😉

Kolejny punkt to opłacalność kontraktów, sadzenie ziemniaków - przy wynajęciu pojazdów plus zakup ziarna, wyszło mi na zero.

Oczywiście temat już poruszany wiele razy, zużycie ciągników, w porównaniu do FS19 koszt ten jest niesamowicie wysoki. Przy realizacji kontraktu, osobiście wynajmuje sprzęt, jak widzę jest to bardziej opłacalne niż użytkowanie swojego

Ps. Ktoś wie kiedy będzie pierwszy upgrade gry?
Bobbi-79
Posts: 125
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Kolejny błąd... Sprzedaż bawełny i sadzenie ziemniaków.

Post by Bobbi-79 »

Ponoć już niedługo, ma być przed świętami.
Przyjmujesz kontrakt z wynajętym sprzętem, czy sam wynajmujesz sprzęt do zrobienia kontraktów?
Ziemniaków co prawda nie sadziłem, ala na pozostałych zasiewach wychodzi się na plus większy lub mniejszy w zależności od wielkości pola/wartości kontraktu.
Ziarna kupujesz w sklepie? Pamiętaj że w big-bagach są o 100€/1000 l tańsze.
SebaK1205
Posts: 12
Joined: Fri Dec 03, 2021 11:32 am

Re: Kolejny błąd... Sprzedaż bawełny i sadzenie ziemniaków.

Post by SebaK1205 »

Bobbi-79 wrote: Thu Dec 16, 2021 8:48 am Ponoć już niedługo, ma być przed świętami.
Przyjmujesz kontrakt z wynajętym sprzętem, czy sam wynajmujesz sprzęt do zrobienia kontraktów?
Ziemniaków co prawda nie sadziłem, ala na pozostałych zasiewach wychodzi się na plus większy lub mniejszy w zależności od wielkości pola/wartości kontraktu.
Ziarna kupujesz w sklepie? Pamiętaj że w big-bagach są o 100€/1000 l tańsze.
Co do misji typu: orka, kultywowanie - wybieram kontrakt w wynajętym sprzętem. Uważam to za lepsze rozwiązanie, gdyż zużycie sprzętu jest bardzo duże i kosztowne, a te misje są czasochłonne. Wybieram te misje, kiedy wykonuje inną, która przynosi mi dochód.

Na pozostałych zasiewach - zgadzam się, wychodzi się na plus...

Ziarna kupuje w sklepie i tylko w BigBagach...

Odnosnie ziemniaków / kontrakt byl o wartości 10.500eur... same ziarna koszt wyszedl 9.000eur... wynajecie sprzetu bylo 1.000eur. Wynajalem pracownika, bo kontrakt nudny, więc wyszedłem na zero.

Jednakże kontrakty na bawełnę, mimo błędu, są bardzo opłacalne. O ile w FS2019, nadwyżka przepadała, tutaj kwota jest wypłacane.

Kolejna rzecz, kontrakty na zbiore, gdzie musimy użyć pociągu, aby dostarczyć - tutaj też nadwyżka przepada, o ile kontrakty z dostawą do skupu działają tak jak w FS19 i nadwyżka wpada na nasze konto.
User avatar
MariuszPodlasie
Posts: 54
Joined: Mon Nov 26, 2018 9:50 am
Location: Polska

Re: Kolejny błąd... Sprzedaż bawełny i sadzenie ziemniaków.

Post by MariuszPodlasie »

Właśnie pojawiła się aktualizacja 1.2.0.0 :-D

P. S.
Szczerze to proponuję pobrać aktualizację w nocy lub wczesnym rankiem, gdyż obecne prędkości pobierania są jedynie dla baaaaardzo cierpliwych :lol:

Image
c360kbi
Posts: 28
Joined: Thu Nov 25, 2021 4:03 pm
Location: polska
Contact:

Re: Kolejny błąd... Sprzedaż bawełny i sadzenie ziemniaków.

Post by c360kbi »

ja włączyłem pobieranie niech sie pobiera
SebaK1205
Posts: 12
Joined: Fri Dec 03, 2021 11:32 am

Re: Kolejny błąd... Sprzedaż bawełny i sadzenie ziemniaków.

Post by SebaK1205 »

Aktualizacja na PS4 rowniez dostepna...
User avatar
MariuszPodlasie
Posts: 54
Joined: Mon Nov 26, 2018 9:50 am
Location: Polska

Re: Kolejny błąd... Sprzedaż bawełny i sadzenie ziemniaków.

Post by MariuszPodlasie »

Troszkę o aktualizacji: poprawiono dźwięki (są teraz głośniejsze), dodano informację w Menu o zakamienieniu pola, dodano informację również w Menu o konieczności wałowania pola. Dodano kilka maszyn, dodano również wybór zużycia paliwa (Wysokie).
Wychodząc z gry wychodzimy teraz do Menu głównego, nie do Pulpitu *thumbsup*

Image
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Kolejny błąd... Sprzedaż bawełny i sadzenie ziemniaków.

Post by Adamvet »

MariuszPodlasie, ja zawsze gdy wychodziłem z gry to przechodził do menu głównego. Dopiero gdy wybrałem zakoncz, gra wychodzi do pulpitu.
Romanos27PL
Posts: 2
Joined: Fri Dec 17, 2021 9:07 am

Re: Kolejny błąd... Sprzedaż bawełny i sadzenie ziemniaków.

Post by Romanos27PL »

Dalej jest problem z misjami koszenia upraw, po skoszeniu pol i sprzedaniu ziarna dalej nie jest 100%, teraz wykonałem koszenia owsa na dwóch polach, i wysłanie tego pociągiem i pisze ze tylko 47% wysłano ziarna. Niby latka jest a i tak dalej ten sma problem, powoli to sie odechciewa grac jak nie można robić misji z koszenia, jedynie z rzepakiem misje mi zaliczyło
Post Reply