Pytanie ogólne

Fs19Player
Posts: 2
Joined: Sun Mar 12, 2023 11:13 pm

Pytanie ogólne

Post by Fs19Player »

Witam wszystkich serdecznie którzy to czytają mam pewien problem/dylemat. A mianowicie taki że, podczas próby włączenia gry Farming Simulator 19 pojawia się problem odnośnie shader model 3.0. Jestem pewien że nic nie pomoże ponieważ mam kartę graficzną 512 mb gddr3. A specyfikacja komputera to:
Procesor: Intel Xeon E3 1240 3.40 ghz 4 rdzenie 8 wątków
Ram: 16 gb ddr3 niestety słaby wynik jak na dzisiejsze czasy
Dysk: HDD 1Tb a wolnej pamięci 830 gb
Karta graficzna: GeForce 310 512mb oczywiście Nvidia
Zasilacz: 290W ale to nie ma żadnego znaczenia
A moje pytanie to czy wymiana mojej karty graficznej GeForce 310 512mb na GeForce GTX 745 4gb pomogła by? Lub jaką kartę graficzną polecacie do tej pięknej gry a i jeszcze jedno podczas próby uruchomienia gry pisze że wymagany jest shader model 3.0 jak coś
Oczywiście jak ktoś się na tym zna bardziej może mi napisać co należy wymienić a Plus pamięć cache procesora to 8mb i nie ma zintegrowanej karty graficznej
Z góry dziękuję i piszcie prosze rozwiązania oraz proponujcie zakup jakiejś karty graficznej
Pozdrawiam wszystkich którzy przeczytali i odpisali :smileynew:
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Pytanie ogólne

Post by Ziuta Modding »

Wymiana karty nie wiele ci da bo i tak nie spełni ona wymagań FS19, a w dodatku masz za słaby zasilacz do tego. Ogólnie mówiąc ten eksponat muzealny mógłbyś już zwrócić do muzeum ;)
Fs19Player
Posts: 2
Joined: Sun Mar 12, 2023 11:13 pm

Re: Pytanie ogólne

Post by Fs19Player »

Jak coś kupiłem wcześniej zasilacz 600 w bo wiedziałem że trzeba będzie go wymienić a poza tym dlaczego niby nie spełnia wymagań farminga, nie dawno miałem o wiele słabszego laptopa i uciagal ale to nie ważne polecilbys kolego karte do farminga? Np radeon rx 580 albo coś? I karta by pewnie coś dała, ja w team fortress 2 mam około 200 fps na średnio-wysokich więc to nie jest taki eksponat idzie coś na nim robić
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Pytanie ogólne

Post by Ziuta Modding »

TF2 wyszedł w 2007 roku... FS19 jest z końcówki 2018, twój sprzęt jest z lat 2009-2011 i pytasz o propozycję sprzętu z 2017, jeszcze o tyle dobrze że to był topowy model więc jak na grę prawie 2 lata starszą byłby w stanie pociągnąć ją w jakiś miarę przyzwoitych FPSach w FHD, no o ile mowa oczywiście o czystej grze bez modów bo te wymagania podawane przez producenta to takich dotyczą (jak patrzysz na wymagania producenta to te uznawane za rekomendowane uznawaj za minimalne do możliwości grania z modami). Ilość RAMu jeszcze byłaby ok do FSa nawet z modami, ale problem jest procek, FS całą fizykę wylicza na procesorze i powiem ci że nawet i7-6700K jest za słaby do FSa jeśli gra się w FHD, a jest on ponad 20% mocniejszy niż ten twój. Tak więc znajdź sprzęt z obecnych czasów jeśli chcesz na prawdę pograć w grę a nie oglądać pokaz slajdów czy pixelozę.
Post Reply