bład tekstur ziemii

Pan_Sarmata
Posts: 1
Joined: Mon Dec 11, 2023 5:22 pm

bład tekstur ziemii

Post by Pan_Sarmata »

Witam, mam problem z teksturami na mapie "mała wieś" ale nie tylko na tej na niektórych też. Mianowicie chodzi o to , że jak orze albo sieje itd. to jest tylko jedna tekstura w jednej linii , czyli jest tylko skierowana w jednym kierunku . Jak jade naprzykład w jedną strone to pokazuje mi się tekstura jakbym jechał w poprzek. nie ważne w którą strone będę jechał zawsze bedzię skierowane tlylko w te jedną . Wiecie może jak to naprawić. Na oryginalnej mapie jest normlanie , tekstura się tworzy w zależnosci od kierunku jazdy , natomiast na tej mapie nie , jest tylko w jedną stronę i nie wiem jak to naprawić.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: bład tekstur ziemii

Post by Ziuta Modding »

Zazwyczaj to się pojawiało jeśli używałeś najniższych ustawień graficznych, ale jeśli na oryginalnej jest ok to znaczy, że ktoś dodał do mapy własny shader od terenu, ale zrobił to źle (wcześniej mapa miała dodane 360 kierunków a po podmianie shadera nie został on zmodyfikowany do tej opcji). Jeśli nie znasz się na tych sprawach to najprostszym rozwiązaniem będzie wykonanie takich kroków:
1. Wypakuj wszystkie pliki z archiwum ZIP z mapą do folderu.
2. Usuń stary plik ZIP od mapy (możesz przenieść sobie gdzieś jako kopię zapasową).
3. Otwórz plik "map.i3d" (nazwa może być inna ale zazwyczaj tak jest nazywany) za pomocą jakiegoś edytora tekstu (zalecany Notepad++ lub Visual Studio Code)
4. Znajdź linijkę zawierającą tekst "terrainShader.xml" będzie wyglądała podobnie do tej:

Code: Select all

<File fileId="2" filename="../mapa/pliki/terrainShader.xml"/>
5. Zmień ścieżkę do pliku XML na taką: $data/shaders/terrainShader.xml
Czyli w moim przykładzie ścieżka będzie wyglądała tak:

Code: Select all

<File fileId="2" filename="$data/shaders/terrainShader.xml"/>
6. Zapisz zamiany, cofnij się do głównego folderu mapy (w głównym folderze jest taki plik jak "modDesc.xml") i zaznacz wszystkie pliki z tego folderu i utwórz nowe archiwum ZIP, nazwę ustaw taką jaka była tego oryginalnego pliku ZIP.
7. Wrzuć ten plik do folderu z modami a folder z wypakowaną mapą usuń.
8. W tej lokalizacji co plik LOG znajdziesz folder "shader_cache", usuń go całkowicie.
9. Uruchom grę i powinno wszystko być ok.
Post Reply