Wielkość pokosu

Eśk
Posts: 4
Joined: Tue Jan 09, 2024 6:27 pm

Wielkość pokosu

Post by Eśk »

Cześć, chciałbym poprosić o pomoc w edycji wielkości pokosu słomy bo ten, który pojawia się w grze jest o wiele za mały i wygląda mega nierealistycznie. Chciałbym zmienić jego szerokość i wysokość. Z tego co zdążyłem się zorientować, zależy to od plików kombajnu, próbowałem zmieniać pewne wartości wyszukując "straw" w pliku i3d kombajnu, jednak w grze nie widać zmian. Chodzi o Bizona Z083, mam dwa mody na ten model i w każdym z nich pokos wygląda inaczej, w jednym jest bardzo wąski i średniej wysokości a w drugim bardzo szeroki i płaski. Próbowałem szukać różnic między nimi w plikach ale nie mam pojęcia o które wartości chodzi.

Dodam, że gram na mapie z moda, niestety nie ma tam pliku "maps_densityMapHeightTypes" - próbowałem edytować ten w głównym folderze gry ale niestety też nie zmieniło to w żaden sposób wielkości pokosu słomy.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów może wie, które pliki i które konkretnie wartości odpowiadają za wielkość pokosu?

Dzięki za pomoc!
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Wielkość pokosu

Post by Ziuta Modding »

Wielkość pokosu wylicza gra z przelicznika jaki ma dla danej uprawy do "produkcji" z niej słomy na litr zebranej uprawy. Możesz jedynie dostosować na jakiej szerokości będzie się pojawiał za kombajnem, ale jak zauważyłeś im szerszy tym niższy bo zawsze jest ta sama ilość generowana. Jedynie zmiana współczynnika w XMLu upraw może zwiększyć ilość słomy.
Post Reply