Problem z teksturami

Djfreezy
Posts: 4
Joined: Tue Jan 23, 2018 5:38 pm

Problem z teksturami

Post by Djfreezy »

Witam
miałem problem z teksturami w FS 17
tekstury nieba i gleby były czarne podobnie jak większość tekstur maszyn (oryginalnych jak i tych z modyfikacji zaakceptowanych przez Giantsa)
znalazłem na tym forum podobny temat jednak rozwiązanie tam proponowane (reinstalacja gry z usunięciem wszelkich pozostałych folderów po deinstalacji) nie pomogło
w tej chwili po zainstalowaniu FSa (bez żadnych problemów) i próbie jego uruchomienia wyskakuje mi komunikat o treści "Error: Data files corrupt. please reinstall aplication" ponowna kilkukrotna reinstalacja nie poskutkowała
pomóżcie!

P.S. dzieje się tak nie zależnie czy jest to wersja wprost z płyty czy po aktualizacji
User avatar
dvapsy
GIANTS Software | QA Analyst
Posts: 101
Joined: Mon Apr 03, 2017 11:32 am

Re: Problem z teksturami

Post by dvapsy »

Usuń pliki .dat i wszystkie pliki z folderu "shader_cache" w folderze Moje Dokumenty/Moje Gry/FarmingSimulator2017 i spróbuj ponownie. Przy uruchomieniu gry zostaniesz poproszony o ponowne wpisania klucza aktywacyjnego produktu. Do aktywacji konieczne jest połączenie z internetem. Jeśli gra dalej się nie uruchamia, bedziesz musiał zainstalować ją ponownie.
How to post a log file | How to upload images
Djfreezy
Posts: 4
Joined: Tue Jan 23, 2018 5:38 pm

Re: Problem z teksturami

Post by Djfreezy »

Aktualnie gra jest odinstalowana a wszystkie pliki z moich dokumentów usunięte
próbowałem ją instalować kilkukrotnie lecz gra nie prosi o podanie klucza aktywacyjnego
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 1014
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem z teksturami

Post by Ziuta Modding »

Ale gra prosi o klucz podczas uruchamiania a nie instalacji.
Djfreezy
Posts: 4
Joined: Tue Jan 23, 2018 5:38 pm

Re: Problem z teksturami

Post by Djfreezy »

Problem w tym że nie da się jej uruchomić ponieważ wyskakuje komunikat który wcześniej cytowalem
Więc nie ma fizycznej możliwości by gra poprosiła o klucz
A po wcześniejszej reinstalacji gra uruchamiala się normalnie (nie licząc braku tekstur) bez klucza
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 1014
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem z teksturami

Post by Ziuta Modding »

1. Jeśli nadal jest ten sam komunikat to znaczy że instalacja nie zakończyła się poprawnie, więc musisz zrobić reinstal.
2. Jeśli nie prosiła o klucz to znaczy że deinstalacja została zrobiona z pominięciem plików w folderze "Dokumenty".

Co do reinstalacji gry, odinstaluj ją przez Panel sterowania Windowsa, usuń folder "FarmingSimulator2017" z dokumentów jeśli pozostał i "Farming Simulator 17" z lokalizacji gdzie instalowałeś grę jeśli pozostał tam, uruchom ponownie komputer, uruchom program Ccleaner i wyczyść rejestr, uruchom ponownie komputer i wtedy dopiero zainstaluj na nowo grę i patcha v1.5.3.1 i dopiero uruchamiaj. Jeśli błąd się znów pojawi to najprawdopodobniej dysk ma ostatnie chwile żywota.
Djfreezy
Posts: 4
Joined: Tue Jan 23, 2018 5:38 pm

Re: Problem z teksturami

Post by Djfreezy »

Dzięki stukrotne! Wszystko zaczęło działać poprawnie! ;D
Dzięki wszystkim za pomoc ;)
Post Reply